9. UI/UX дизайн. Урок 1. Робота в UI/UX дизайні. Human-centered дизайн
H1
H2
H3
H4
H5
H6
The rich text element allows you to create and format headings, paragraphs, blockquotes, images, and video all in one place instead of having to add and format them individually. Just double-click and easily create content.
The rich text element allows you to create and format headings, paragraphs, blockquotes, images, and video all in one place instead of having to add and format them individually. Just double-click and easily create content.
Привіт! Ласкаво просимо на перший урок тижня UI/UX дизайну.
Ця професія користується значним попитом в IT-галузі — і на це є причини! У ній безліч можливостей і застосувань креативу, що ми за цей тиждень торкнемося лише верхівки айсберга. Проте, сподіваємося, нові знання дадуть тобі уявлення про величезний потенціал дизайну у вебі.
Почнемо з того, хто такі UI/UX-дизайнери, чим вони займаються та що охоплює цей фах. Крім того, розглянемо відмінності між UI та UX та познайомимося з людиноорієнтованим дизайном і дизайн-мисленням.
Орієнтовний час на опрацювання теорії: 90+ хвилин.
Орієнтовний час на виконання практики: 60-90 хвилин.
Завдання на тиждень
Усі чотири уроки ти працюватимеш над дизайном залізничного квитка:
У першому уроці ми розберемо, хто наші користувачі та які в них потреби.
У другому уроці познайомимось із програмою Figma та її функціоналом, щоб потім створити в ній дизайн квитка.
У третьому уроці ти створиш 3 версії квитка, що найкраще підходять персоні користувача.
У четвертому уроці ти зведеш три версії квитка в одну, що задовольнить 3 різні персони користувачів (а це не найлегше завдання!)
Теорія
Вивчай теорію за допомогою статей і відео
Автори цього курсу підібрали статті та відео для базового розуміння теми та успішного виконання практичних домашніх завдань.
Відео та статті взаємодопоміжні, тож, будь ласка, переглянь і прочитай їх разом.
У відео до цього уроку ти ознайомишся з теоретичною базою та загальними поняттями. Зверни увагу, що приклади у відео є лише зразком застосування певного функціонала і не містять точних інструкцій для виконання домашніх завдань. Спершу розглянь, як працює певна технологія — і тоді буде зрозуміліше, як застосувати її до конкретного практичного завдання.
Знаємо, тобі вже кортить працювати з інструментами для дизайну. Та спершу потрібно розібрати декілька важливих понять.
Персони користувачів — не перше, про що ти подумаєш, почувши слово "дизайн". Але кожен дизайнерський проєкт (якщо ми хочемо зробити його змістовним) починається не в Figma або Photoshop. Він бере початок у спілкуванні.
Перш за все, ми повинні зрозуміти, хто наші клієнти і як ми можемо зробити їхнє життя кращим за допомогою нашого дизайну. Будь-яка велич, створена без розуміння потреб кінцевих користувачів, буде марною тратою часу та зусиль.
Практика
Завдання на сьогодні — зрозуміти, хто і як використовуватиме наш продукт.
Етап дослідження включатиме створення персон користувачів для залізничного квитка. Спершу зрозуміємо їхні потреби, проблеми та цілі під час використання продукту.
Результатом цього домашнього завдання має бути Google-документ, що містить письмове пояснення трьох персон користувачів квитка та відмінностей між ними;
Що робити:
1. Варто зрозуміти потреби і бажання різних персон користувачів.
Радимо обрати три різні персони користувачів:
студент;
людина похилого віку;
турист.
(але маєш повне право використати інші персони).
2. Описати кожну персону користувача у Google-документі: що відрізняє цих людей і їхні побажання у площині користування квитком?
Подумай, на що ці люди (різні користувачі) найбільше звертають увагу, купуючи квиток на потяг. Людина похилого віку певно хотітиме, щоб усе було видно і читабельно, тоді як турист може не знати мови цієї країни і очікуватиме на переклад англійською.
Проводячи тестовий запуск цього курсу минулого року, ми отримували типові запити від студентів. Відповіді на них ми зібрали в одному файлі. Можливо, запитання, на яке ти шукаєш відповідь, вже можна знайти ось тут.
Пам'ятай, що основне при виконанні домашнього завдання - це зрозуміти, наскільки тобі цікаво займатись цією спеціальністю та продовжувати розвиватись в подальшому. Щось не так з текстом/відео/посиланнями? - звернись до координатора курсу в телеграмі