26. QA Manual. Урок 3. Документація у тестуванні ПЗ
H1
H2
H3
H4
H5
H6
The rich text element allows you to create and format headings, paragraphs, blockquotes, images, and video all in one place instead of having to add and format them individually. Just double-click and easily create content.
The rich text element allows you to create and format headings, paragraphs, blockquotes, images, and video all in one place instead of having to add and format them individually. Just double-click and easily create content.
Програмна документація — важлива складова розробки і тестування. Це основний спосіб комунікації між QA та розробниками, тож у документації вкрай необхідні чіткість і зрозумілість. Саме тому тестова документація регулюється стандартами, єдиними для всього світу.
Погляньмо на типи документів, з якими QA працює щодня. Незабаром ти навчишся їх писати, а потім застосовувати у проєктах.
Сьогодні поговоримо про:
Типи програмної документації у тестуванні ПЗ
Як писати чеклісти (контрольні списки) і тест-кейси
Орієнтовний час на опрацювання теорії: 60-90 хвилин.
Орієнтовний час на виконання практики: 90+ хвилин.
Результат тижня
До кінця тижня ти складеш документ з основами QA та прикладами їх застосування в реаліях розробки програмного забезпечення.
Також дізнаєшся про QA-процеси, створиш щоденну документацію і розкладеш тестування програмного забезпечення на рівні та види.
Теорія
Вивчай теорію за допомогою статей і відео
Автори цього курсу підібрали статті та відео для базового розуміння теми та успішного виконання практичних домашніх завдань.
У відео до цього уроку ти ознайомишся з теоретичною базою та загальними поняттями. Зверни увагу, що приклади у відео є лише зразком застосування певного функціонала і не містять точних інструкцій для виконання домашніх завдань. Спершу розглянь, як працює певна технологія — і тоді буде зрозуміліше, як застосувати її до конкретного практичного завдання.
Тепер попрактикуймося у тестуванні програми. І не просто програми, а твого улюбленого додатка!
Твоє завдання:
Обери додаток, який тобі подобається, але намагайся не ускладнювати. Instagram, різні месенджери або калькулятор — вдалі варіанти.
Напиши чекліст, щоб покрити всі частини додатка. Чекліст може бути низько- або високорівневим. Запиши його в звичайному Google Doc чи Google Sheets, на вибір.
Напиши 10 тест-кейсів для найважливіших функцій обраного додатка.
Проводячи тестовий запуск цього курсу минулого року, ми отримували типові запити від студентів. Відповіді на них ми зібрали в одному файлі. Можливо, запитання, на яке ти шукаєш відповідь, вже можна знайти ось тут.
Пам'ятай, що основне при виконанні домашнього завдання - це зрозуміти, наскільки тобі цікаво займатись цією спеціальністю та продовжувати розвиватись в подальшому. Щось не так з текстом/відео/посиланнями? - звернись до координатора курсу в телеграмі