ІТ-професії. Знайомство.
Безплатний курс для самоосвіти
19. Python розробка. Урок 1. Робота в Python розробці. Основи Python

H1

H2

H3

H4

H5
H6

The rich text element allows you to create and format headings, paragraphs, blockquotes, images, and video all in one place instead of having to add and format them individually. Just double-click and easily create content.

The rich text element allows you to create and format headings, paragraphs, blockquotes, images, and video all in one place instead of having to add and format them individually. Just double-click and easily create content.

easily create content.

easily create content.

easily create content.

easily create content.

easily create content.

easily create content.

easily create content.

easily create content.

easily create content.

easily create content.

  • sdfsd
  • sdfsdf
  • sdf

  1. sdfsd
  2. sdfsdf
  3. sdf

My alt text

Привіт! Ласкаво просимо на перший урок тижня Python (обіцяємо, жодних змій, усе безпечно :) Сподіваємося, тиждень Front-End'у надихнув тебе на вивчення більш технічних напрямів.

Python, як часто можна почути, є однією з найпопулярніших мов програмування. Його люблять як новачки, так і професіонали, він знаходить застосування у Back-End розробці, науці про дані й автоматичному тестуванні (до речі, наступного тижня ти дізнаєшся більше про тестування).

Отже, для початку дізнаємося, що таке Python, що роблять Python-розробники і засвоїмо основи роботи з Python та IDE. Уперед!

Орієнтовний час на опрацювання теорії: 60-90 хвилин. 

Орієнтовний час на виконання практики: 60-90 хвилин.

Завдання на тиждень

Тиждень Python-у трошки відрізнятиметься від всіх інших в цьому курсі. Ми пройдемось послідовно по всіх основних базових знаннях, щоб після цього мати змогу одразу йти далі послідовно вивчати Python розробку. Однак залишимо концепцію розробки програми послідовно: з першого по останній урок:

  • У першому уроці ми зрозуміємо хто ж такі Python розробники та в яких сферах вони можуть працювати, встановимо PyCharm та попрацюємо з першою командою —  "print";
  • У другому уроці розглянемо змінні та базові типи даних і як їх застосувати, щоб зробити програму з першого уроку більш функціональною;
  • Третій урок присвячений булевому типу даних, оператору if, логічним виразам та порівнянням;
  • У четвертому уроці на нас чекає переважно Input, та як з його допомогою прокачати нашу програму.

Теорія

Вивчай теорію за допомогою статей і відео

Автори цього курсу підібрали статті та відео для базового розуміння теми та успішного виконання практичних домашніх завдань.

Відео та статті взаємодопоміжні, тож, будь ласка, переглянь і прочитай їх разом.

У відео до цього уроку ти ознайомишся з теоретичною базою та загальними поняттями. Зверни увагу, що приклади у відео є лише зразком застосування певного функціонала і не містять точних інструкцій для виконання домашніх завдань. Спершу розглянь, як працює певна технологія — і тоді буде зрозуміліше, як застосувати її до конкретного практичного завдання.

Переглянь:

Як встановити Python та PyCharm на Windows (англійською)

Перші кроки та мінімальна робоча програма

Вбудована функція print

Прочитай:

Практика

Мерщій до практики! Не хвилюйся, ми поки ще не працюємо з програмами. Це домашнє завдання залучатиме знайомі тобі теми та предмети.

1. Спершу варто встановити Python та IDE дослідити доступні інструменти (перше відео для цього).

Сьогодні ти вивчатимеш вираз "print". Якщо це виявиться надто легко для тебе, далі буде трошки складніше завдання.

Насправді, експерименти з різними виводами викликають звикання :) Щасти тобі з першими кроками, спробуй розважитися!

2. Встанови Python і PyCharm (це одне з найкращих безкоштовних IDE для Python) на свій комп'ютер (будь ласка, дотримуйся інструкцій у відео вище)

3. Створи простий Python-скрипт, що виводить повідомлення: "Welcome to MyFriends 1.0!" за допомогою функції "print".

Поглиблена практика

Твоє завдання: напиши програму, в якій є два принт-вирази, щоб виводити такий текст (великі літери “O” та “H” із символів “#”):

Надані нижче приклади ти можеш скопіювати у свій текстовий редактор і запустити у браузері (або у випадку таблиць стилів, під'єднати до свого HTML-документа і потім запустити). Поглянь, як працює цей блок коду і що можна взяти з його роботи для практичного завдання.

Простий варіант: зроби це у будь-який зручний спосіб;

Складний варіант: не можна використовувати пробіли чи формувати весь вихідний рядок за допомогою “”” ”””. Натомість, скористайся символами ‘\n’ та ‘\t’.

Виконане завдання:

Проводячи тестовий запуск цього курсу минулого року, ми отримували типові запити від студентів. Відповіді на них ми зібрали в одному файлі. Можливо, запитання, на яке ти шукаєш відповідь, вже можна знайти ось тут.

Пам'ятай, що основне при виконанні домашнього завдання - це зрозуміти, наскільки тобі цікаво займатись цією спеціальністю та продовжувати розвиватись в подальшому. 

Щось не так з текстом/відео/посиланнями? - звернись до координатора курсу в телеграмі

Відчуваєш, що застряг(-ла) з виконанням домашнього завдання? - звернись за допомогою в студентський чат в телеграмі*

*в ось такому форматі "Привіт, в домашньому завданні : "Project Management. Урок 2" не дуже розумію що таке юзер сторіс..."