6. Project Management в IT. Урок 3. Методології Scrum та Waterfall
H1
H2
H3
H4
H5
H6
The rich text element allows you to create and format headings, paragraphs, blockquotes, images, and video all in one place instead of having to add and format them individually. Just double-click and easily create content.
The rich text element allows you to create and format headings, paragraphs, blockquotes, images, and video all in one place instead of having to add and format them individually. Just double-click and easily create content.
Ми розглянути поняття проєктного менеджменту, візію проєкту та форми запису потрібного функціоналу. Час розширити картину методологіями Scrum і Waterfall.
Вони дуже різні, але обидві надзвичайно популярні у проєктному менеджменті. Третій день ми присвятимо цим підходам, базовим принципам їхньої роботи та чому компанії надають перевагу тій чи іншій методології.
Орієнтовний час на опрацювання теорії: 60-90 хвилин.
Орієнтовний час на виконання практики: 60-90 хвилин.
Завдання на тиждень
Весь тиждень ми працюватимемо над складними концепціями проєктного менеджменту на прикладах з реального життя:
У першому уроці розберемо хто такі проєктні менеджери, що таке проєкт та його візія;
У другому уроці познайомимось з методикою розподілу задач виконавцям проєкту у форматі user stories та acceptance criteria;
У третьому уроці розглянемо дві найпопулярніші методології до керування проєктами: waterfall та scrum;
У четвертому уроці розглянемо методики планування проєкту.
Теорія
Вивчай теорію за допомогою статей і відео
Автори цього курсу підібрали статті та відео для базового розуміння теми та успішного виконання практичних домашніх завдань.
Відео та статті взаємодопоміжні, тож, будь ласка, переглянь і прочитай їх разом.
У відео до цього уроку ти ознайомишся з теоретичною базою та загальними поняттями. Зверни увагу, що приклади у відео є лише зразком застосування певного функціонала і не містять точних інструкцій для виконання домашніх завдань. Спершу розглянь, як працює певна технологія — і тоді буде зрозуміліше, як застосувати її до конкретного практичного завдання.
Завдання на сьогодні: напиши текст на одну сторінку, в якому ти роз’ясниш різницю між підходами Waterfall і Scrum в керуванні проєктами. Є одна особливість, твоя цільова аудиторія - дитина восьми років. Через це рекомендуємо використовувати прості поняття та приклади з життя.
1. Можеш почати з прикладу впровадження підходу Waterfall.
2. Використовуючи той самий приклад, продемонструй як би він виглядав за вжиття методології Scrum. Можеш обрати будь-який приклад, зрозумілий твоїй цільовій аудиторії (восьмирічна дитина).
3. Радимо писати пояснення покроково, щоб різниця між методологіями була описана детальніше.
4. На завершення, підсумуй відмінності між підходами. Усе завдання за обсягом не має перевищувати 1500 знаків з пробілами (1,5 сторінки макс.).
Підказки
Ось приклад, щоб тобі було на що спиратися:
Побудова міського парку може проходити у два шляхи. Перший — підхід Waterfall. Він передбачає збір вимог від клієнтів та будівництво з урахуванням цих вимог. Ми точно будемо знати:
Де розміщувати дерева, які потрібні види і скільки дерев кожного виду;
Яким буде ігровий майданчик для дітей та де його розміщувати;
Якими будуть алеї тощо.
Або можна обрати підхід Scrum, що передбачає будівництво у кілька повторюваних кроків. Ми збираємо базові вимоги та інформацію і показуємо клієнту результати раз у певний проміжок часу (2 тижні чи місяці). Після показу щоразу вирішуємо, що робити далі.
Перш за все, ми будуємо невелику частину парку:
Садимо 10 дерев;
Викопуємо місце для невеличкого озерця;
Будуємо маленький ігровий майданчик;
Потім ми презентуємо результати клієнту і питаємо, чи хоче він більше чи менше озеро, чи варто нам висадити ще дерев або навпаки замінити їх кущами тощо.
Також, проводячи тестовий запуск цього курсу минулого року, ми отримували типові запити від студентів. Відповіді на них ми зібрали в одному файлі. Можливо, запитання, на яке ти шукаєш відповідь, вже можна знайти ось тут.
Пам'ятай, що основне при виконанні домашнього завдання - це зрозуміти, наскільки тобі цікаво займатись цією спеціальністю та продовжувати розвиватись в подальшому. Щось не так з текстом/відео/посиланнями? - звернись до координатора курсу в телеграмі