4. Project Management в IT. Урок 1. Робота проєктного менеджера в ІТ. Що таке проєкт та візія проєкту
H1
H2
H3
H4
H5
H6
The rich text element allows you to create and format headings, paragraphs, blockquotes, images, and video all in one place instead of having to add and format them individually. Just double-click and easily create content.
The rich text element allows you to create and format headings, paragraphs, blockquotes, images, and video all in one place instead of having to add and format them individually. Just double-click and easily create content.
Привіт! Вітаємо на першому тижні за однією з п'яти спеціальностей.
Якщо ІТ лякає тебе необхідністю технічних знань, цей тиждень для тебе. Він присвячений проєктному менеджменту в ІТ. Проєктні менеджери відповідають за планування, розрахунок витрат, оцінку ризиків, розподіл завдань між розробниками та багато іншого. Їм не потрібно кодити, але важливо мати розуміння, як і з чим працюють розробники.
Почнемо знайомство з фахом із базового визначення проєкту й етапів у проєктному менеджменті. Також ти навчишся писати візію проєкту та узагальниш розуміння ролі проєктного менеджера в ІТ.
Орієнтовний час на опрацювання теорії: 60-90 хвилин
Орієнтовний час на виконання практики: 30-60 хвилин.
Завдання на тиждень
Весь тиждень ми працюватимемо над складними концепціями проєктного менеджменту на прикладах з реального життя:
У першому уроці розберемо хто такі проєктні менеджери, що таке проєкт та його візія;
У другому уроці познайомимось з методикою розподілу задач виконавцям проєкту у форматі user stories та acceptance criteria;
У третьому уроці розглянемо дві найпопулярніші методології до керування проєктами: waterfall та scrum;
У четвертому уроці розглянемо методики планування проєкту.
Теорія
Вивчай теорію за допомогою статей і відео
Автори цього курсу підібрали статті та відео для базового розуміння теми та успішного виконання практичних домашніх завдань.
Відео та статті взаємодопоміжні, тож, будь ласка, переглянь і прочитай їх разом.
У відео до цього уроку ти ознайомишся з теоретичною базою та загальними поняттями. Зверни увагу, що приклади у відео є лише зразком застосування певного функціонала і не містять точних інструкцій для виконання домашніх завдань. Спершу розглянь, як працює певна технологія — і тоді буде зрозуміліше, як застосувати її до конкретного практичного завдання.
1. Напиши візію проєкту, який подобається, але візьми щось просте і добре знайоме: Instagram, Facebook, додаток для читання книг чи прослуховування музики, тощо.
*Якщо хочеш трохи ускладнити завдання, уяви, що хочеш розробити програму для щоденного використання (якої ще не існує, але яка була б для тебе дуже корисною). Ідея може бути не унікальною. Головне вигадати програму зі зрозумілим тобі функціоналом.
Підказки
Про візію проєкту:
Візія проєкту — один з основних проєктних документів, що містить короткий опис проєкту, його цілей та обмежень.
Обсяг візії проєкту не повинен перевищувати 1 сторінку. Прочитавши лише візію проєкту, людина має отримати чітке загальне розуміння, що і як потрібно зробити.
Візія проєкту складається з:
Потреб бізнесу — бізнес-проблеми, що вирішує проєкт
Мотивації — чому бізнесові потрібен цей проєкт
Критеріїв успіху — конкретні, вимірювані та об'єктивні критерії успішності проєкту
Пріоритизації проєкту — це потрійне обмеження (згадай відео), що ранжує проєкт поміж усіма іншими проєктами організації
Обмеження та припущення
Використай ці 5 етапів, щоб описати свій проєкт у візії.
Також, проводячи тестовий запуск цього курсу минулого року, ми отримували типові запити від студентів. Відповіді на них ми зібрали в одному файлі. Можливо, запитання, на яке ти шукаєш відповідь, вже можна знайти ось тут.
Пам'ятай, що основне при виконанні домашнього завдання - це зрозуміти, наскільки тобі цікаво займатись цією спеціальністю та продовжувати розвиватись в подальшому. Щось не так з текстом/відео/посиланнями? - звернись до координатора курсу в телеграмі