2. Цифрова освіта. Google і навички пошуку інформації
H1
H2
H3
H4
H5
H6
The rich text element allows you to create and format headings, paragraphs, blockquotes, images, and video all in one place instead of having to add and format them individually. Just double-click and easily create content.
The rich text element allows you to create and format headings, paragraphs, blockquotes, images, and video all in one place instead of having to add and format them individually. Just double-click and easily create content.
Постійне навчання, а також пошук, аналіз, оцінювання інформації та виокремлення з неї найголовнішого, — це надважливі аспекти роботи ІТ-фахівців.
Саме тому в цьому уроці ми розглянемо, як правильно й ефективно шукати інформацію в пошуковій системі Google та на що звертати увагу під час оцінювання вебресурсів.
Орієнтовний час на опрацювання теорії: 60-90 хвилин
Орієнтовний час на виконання практики: 20 хвилин.
1. Поради щодо пошуку
Пошук інформації — це низка спроб і помилок. Буде добре протестувати для себе різні підходи. Тобто спробувати застосувати різні пошукові слова і методи та побачити, як змінюються результати пошуку.
Немає єдиного правильного способу пошуку, але ось кілька порад, що допоможуть вдосконалити результати:
1.1 Розділи пошук на декілька кроків
1.2 Використовуй ефективні методи пошуку
Є дві поширені проблеми, з якими ти можеш зіткнутися: знайти забагато або навпаки отримати недостатньо результатів. Спробуй скористатися прийомами з цього відео, щоб розширити чи звузити пошук.
Якщо ж підсумувати ці поради, то ось що варте твоєї уваги:
а. Автор (та його наявність взагалі)
Перевір, чи вказаний автор статті. Його посада — це оглядач новин чи експерт в галузі? Цю людину можна прогуглити? Відповіді допоможуть зрозуміти, чи вартий такий автор твоєї довіри.
б. Тип інформації
1. Подивись на доменні імена URL, це допоможе визначити тип організації, яка ділиться інформацією:
.gov або .govt — Government (влада)
.org — Organization (організація)
.co — Company (компанія)
.ac або .edu — academic or educational (освітні)
.com — комерційний (можуть використовувати приватні особи)
2. Перевір, чи посилаються на цей сайт інші (авторитетні) Інтернет-сайти. - Check PageRank
в. Джерела
Також у статті, якій можна довіряти, є посилання на інформацію з оригінальних досліджень, експериментів, спостережень, інтерв'ю, книг.
г. Актуальність
Стаття (та сайт) викликає довіру, якщо є дата її створення (перевір це за допомогою http://archive.org). Крім того, інформація на сайті повинна бути розміщена нещодавно чи періодично оновлюватись, щоб залишатись актуальною,
Якщо ти не можеш знайти ті чи інші пунктів (особливо “а” і “в”) — краще пошукати інший сайт чи ресурс.
3. Як працювати з інформацією ефективно й результативно
Скажімо, тобі вдалося знайти матеріал, що пройшов усі наші етапи оцінювання, але прочитання не надало тобі нічого актуального. Можливо, тобі довелося кілька разів перечитувати статтю, щоб збагнути суть, або дуже важко згадати прочитане. Що ж тоді робити?
Ми маємо кілька лайфхаків, що допоможуть у таких випадках. Навичка вдумливого опрацювання інформації дуже важлива в цифровому суспільстві. Незалежно від того, розглядаємо ми вебсторінку, журнал, електронний лист чи будь-який інший тип тексту, вміння читати ефективно та виокремлювати основну ідею — це ключова професійна навичкою сучасного фахівця.
Опрацюй ці матеріали, щоб дізнатись, як взяти найважливіше з інформації, яку обробляєш: